Czy warto stosować filtry do wody?

Czy filtr musi być cały czas zanurzony w wodzie
Czy filtr musi być cały czas zanurzony w wodzie?
Czerwiec 15, 2019
dzbanek dafi ile wody wlewac
Dzbanek Dafi – ile wody wlewać?
Czerwiec 24, 2019
czy warto stosować filtry do wody

Sposobów na pozyskanie wody pitnej jest kilka. Wśród nich znajduje się filtrowanie tzw. kranówki. Czy jest to skomplikowane? Opłaca się? Jak z tego korzystać w codziennym życiu? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Alternatywy wody filtrowanej

Jedną z opcji jest korzystanie z wody ze studni. W wielu miejscach może być to bardzo łatwy i dobry pomysł na to, by zaopatrzyć się w zdrową wodę. Są jednak takie przypadki, gdy nie mamy wpływu na jej jakość. Woda głębinowa sama w sobie stanowi niezaprzeczalne źródło bogatych składników. Ze względu na urbanizację i liczne opryski, gleba wchłania wiele niebezpiecznych i szkodliwych dla człowieka zanieczyszczeń i substancji. W efekcie nie możemy być pewni – bez odpowiednich badań – i sami uznać, że woda ze studni nadaje się do podania jej nam, a tym bardziej dzieciom. Nie należy popadać w panikę, jednak monitorowanie stanu takiej wody to niezaprzeczalna konieczność.

Kup filtry do wody: https://sklep.dafi.pl/produkty/filtry-do-wody.html

Kolejnym pomysłem jest woda butelkowana dostępna w sklepach. Posiada atesty i daje nam możliwość swobodnego wyboru – woda mineralna, niskosodowa, źródlana. Minusem może być fakt, że do wody przedostają się drobiny tworzyw sztucznych, z których wykonana jest butelka. Z badań wynika, że jest ich dwa razy więcej niż w kranówce.

Co z tym filtrowaniem?

Proces ten ma na celu oczyszczenie wody z rdzy, piasku, chloru i nadmiaru niektórych pierwiastków. Do tego celu służą filtry, których kilka rodzajów znajduje się na stronie producenta Dafi. Mają wiele funkcji – jedne wzbogacają wodę w dodatkowe ilości magnezu, wapnia, a inne poprawiają pH wody, gdy walczymy z zakwaszaniem organizmu spowodowanym dietą bogatą w m.in. produkty mięsne.

Filtrowanie poprawia smak przyrządzanych na tej wodzie potraw. Koszt filtra, który należy wymienić raz na miesiąc (lub w zależności od ilości przefiltrowanej wody) zaczyna się od 10 złotych w przypadku butelki i tak samo przy filtrach przepływowych, które montujemy bezpośrednio na instalacjach domowych. Nieco więcej zapłacimy za wkład do dzbanka Dafi, bo około 13 złotych. Zdrowa, smaczna, świeża i szybko dostępna woda jest warta każdej ceny, a gdy możemy pozyskać ją w tak łatwy i przystępny cenowo sposób, warto spróbować.

Urządzenia do filtrowania od Dafi

Jeżeli chcemy przefiltrować wodę, musimy użyć odpowiednich produktów, a one przecież także wykonane są z plastiku. Jednak trzeba dodać, że ich skład stanowi tworzywo pozbawione bisfenolu A.

Oznacza to także, że butelki, dzbanki, karafki i wyciskarki owoców – które można znaleźć w ofercie polskiego producenta Dafi – nie są jednokrotnego użytku. Można je umyć i stosować do woli. To bardzo praktyczne rozwiązanie. Duży wybór pojemności tych urządzeń sprawia, że są łatwe w transporcie. Bez problemu butelka od Dafi zmieści się w plecaku waszego dziecka, które nie będzie musiało dźwigać dodatkowych kilogramów – butelkę może napełnić w szkole.