Dzbanek Dafi – ile wody wlewać?

czy warto stosować filtry do wody
Czy warto stosować filtry do wody?
Czerwiec 23, 2019
dzbanek dafi ile wody wlewac

Za pełnym zadowoleniem z produktu stoi jego odpowiednie użytkowanie. Jakość tworzywa produktów Dafi zapewnia wieloletnie korzystanie z dzbanków, butelek i innych urządzeń filtrujących. Jednak duży udział w cieszeniu się nimi przypada na nas. Przede wszystkim najważniejsze jest prawidłowe zainstalowanie filtra oraz to, ile wody powinniśmy wlewać do dzbanka, by działał bez zarzutu.

Mam dzbanek – i co dalej?

W przypadku pierwszego użycia filtra, należy przefiltrować wodę dwukrotnie w celu odpowietrzenia go. Filtr umieszczamy w dzbanku i delikatnie dociskamy wewnątrz komory filtrującej. Na górę nakładamy pokrywę wierzchnią. Na koniec ustawiamy wskaźnik przypominający o kolejnej wymianie filtra. W zależności od modelu, może być to wskaźnik manualny lub elektroniczny – w przypadku tego drugiego przytrzymujemy przycisk do momentu, gdy sensor zamiga. Od tego momentu urządzenie odmierza 30 dni.

Musimy pamiętać o utrzymywaniu czystości. Przed kolejną wymianą filtra należy umyć wszystkie części dzbanka. Niezależnie od tego, z czego jest on wykonany (szkło lub tworzywo), zaleca się mycie go pod bieżącą ciepłą wodą z dodatkiem detergentu do naczyń.

Kup dzbanek Dafi na stronie producenta: https://sklep.dafi.pl/produkty/dzbanki-filtrujace.html

Jak filtrować wodę?

Po zainstalowaniu filtra i ustawieniu wskaźnika możemy zacząć korzystać z dzbanka. Filtr działa praktycznie sam. Oczyszcza wodę w chwili, gdy przepływa ona przez niego. Producent zaleca wlewanie zimnej wody z kranu przez odpowiedni otwór w dzbanku. Po chwili woda powoli zacznie spływać do pojemnika na wodę znajdującego się poniżej filtra. Cały proces nie powinien trwać dłużej niż kilka minut (zależy od ilości wody, jaką nalejemy do przefiltrowania).

Optymalna miara wlewania wody

Do dzbanka możemy wlać tyle wody, ile jest w stanie pomieścić. Dafi ma w swej ofercie dzbanki o pojemności od 2 do nawet 4 litrów. Najważniejsze jest, aby poczekać na przefiltrowanie całości wlanej wody, aby nie mieszała się ona z tą spomiędzy zbiorników. Zalecane i bardziej ekonomiczne jest filtrowanie takiej ilości wody, jaka jest nam potrzebna w danej chwili. Po 12 godzinach oczyszczona woda nie jest już zbyt świeża, dlatego nie warto zostawiać jej na noc. Wystarczy dolać nową partię wody kranowej. Powinniśmy unikać stawiania dzbanka w nasłonecznionym miejscu – zwłaszcza latem – gdyż ciepło wpływa na rozwój mikroorganizmów i glonów.

Filtry Dafi poradzą sobie z twardą wodą, dlatego możemy bez obaw używać tzw. kranówki.