Jak używać butelki Dafi

Jak napelnic butelke Dafi
Jak umyć butelkę Dafi
Czerwiec 3, 2019
Czy filtr musi być cały czas zanurzony w wodzie
Czy filtr musi być cały czas zanurzony w wodzie?
Czerwiec 15, 2019
Jak uzywac butelki Dafi

Filtrowanie wody wielu konsumentom kojarzy się z czymś z trudnym, skomplikowanym, dostępnym dla profesjonalnych firm, ekspertów. Tymczasem każdy z nas może oczyścić swoją wodę w domu. Jak to zrobić? Zapraszamy do artykułu.

Krok pierwszy – produkt do filtrowania

Najbardziej wygodną i poręczną jest butelka filtrująca. Można ją zabrać w dowolne miejsce. Jedyne, o co należy zadbać, to dostęp do wody, którą chcemy przefiltrować, a i w tej kwestii nie trzeba dokonywać niemożliwego. Wystarczy zwykła „kranówka”. Na polskim rynku mamy butelkę filtrującą od Dafi. W zestawie otrzymujemy produkt wraz z filtrem, nakładką i ustnikiem. Po oczyszczeniu każdego elementu można swobodnie korzystać z produktu (zaleca się dwukrotne przepłukanie filtra dla lepszego efektu – zawarty w nim węgiel uaktywni się szybciej i będzie lepiej działał).

Kup butelkę Dafi: https://sklep.dafi.pl/produkty/butelka-filtrujaca.html

Odradzamy zmywarkę, jako miejsce mycia butelki – o ile jest wykonana z elastycznego tworzywa, o tyle nie jest odporna na bardzo wysokie temperatury.

Po wykonaniu czynności pielęgnacyjnych i higienicznych wystarczy napełnić butelkę i delektować się smakiem oczyszczonej wody.

Krok drugi – co wybrać?

Butelka od Dafi zaprojektowana została w trzech wariantach pojemnościowych:

– 0,3 l – gabarytowo sprawdzi się u dzieci, które, aby pamiętały o regularnym nawadnianiu organizmu, muszą mieć napój „pod ręką”. Butelka 0.3 l zmieści się w plecaku, a jej szczelne zamknięcie uchroni przed zalaniem zeszytów i podręczników,

– 0,5 l – docelowo przeznaczone dla osób pracujących, a także dla osób, które dużo spacerują lub wolą spędzać czas na zewnątrz. Butelka świetnie leży w dłoni ze względu na ergonomiczny kształt, więc można ją zabrać na spacer lub wycieczkę rowerową.

– 0,7 l – większa pojemność sprawdzi się na siłowni, gdzie uzupełnianie płynów jest ważne, a także jest świetną opcją na dłuższe podróże.

Przedstawione powyżej przykłady funkcji i wykorzystania butelki są tylko jednymi z wielu propozycji.

Butelka dla aktywnych w nawadnianiu organizmu

Jeden filtr wystarcza na około 300 półlitrowych butelek wody ze sklepu. Oznacza to, że wspomagamy środowisko, do którego rocznie nie trafia około 26,4 kg plastiku. Nasz organizm potrzebuje około 2 litrów wody dziennie, więc korzystanie z butelki wielokrotnego użytku od Dafi to mniejsze koszty, łatwość samodzielnego przyrządzania i stały dostęp do wody.